Waterpollo / World League / 22.06.2016. 09:00

Australija - Japan

TIP: H1 -4,5 @2 8/10 Kladionicaa: Marathon

Dvoumio sam se za ovaj meč da li da igram hendikep, jer jeste malo visok, ali gledajući na sve ipak mislim da je Australija ipak dosta kvalitenija od Japana.

Japan je danas odigrao protiv reprezentacije Grčke od koje je izgubio sa 15:7, u prve dvije četvrtine postigli su samo dva gola, dok je Grčka čak sedam, u ostale dvije četvrtine ide malo opuštanje i pad agresivnosti u grčkoj odbrani pa zato Japanci postižu u posljednjoj četvrtini tri gola, te u trećoj dva, ipak to ništa nije značilo jer je Grčka već dobila meč.

Sa druge strane Australija je odigrala krajnje, do neke minute dobro protiv Italije, bilo je 7:6 u trećoj četvrtini, a onda su Italini počeli polako da se odvajaju, otišli su na 10:6 i sve je bilo gotovo, do kraja su samo povećali prednost postigavši četiri gola, a Australijnaci jedan, u ovom meču bio je kontra efekat, a to je da je Italija odigrala agresiviju odbranu u poljednje dvije četvrtine dozvolišvi samo tri gola ukupno iako su bili bez najboljega golmana Tempestija.

Sada ipak očekujem da se ovdje Australija malo revanšira i istrese na slabašnom Japanu, pripremali su se dosta za ovaj turnir, pa očekujem da i pobjede, ubjedljivo, a Japan su dosta puta tukli i sa više golova od ove granice.