WIN
Basketball / Adriatic League / 16.11.2019. 20:00

Cedevita Olimpija - BC FMP

TIP: Simonovic 10,5- @1.9 8/10 Kladionicaa: Lutrija BiH

Vjerovatno i zadnji par za danas uzeo sam duel izmedju Cedevita Olimpije i FMPa koji se igra u sklopu sedmog kola kosarkaske Aba lige. Cedevita Olimpija je bila na maksimlanom ucinku dok nisu porazeni u Baru. Trenutno su na omjeru od pet pobjeda i jednog poraza. Isti omjet ima i vecerasnji protivnik Cedevita Olimpije, ekipa FMPa. Iznenadjuje me igra tima iz Zeleznika. Imaju dosta mladu i poletnu ekipu. Sastali su se ova dva tima u Super Kupu Aba lige, gdje je slavila ekipa iz Ljubljane nakon produzetka. Ovdje tipujem Marka Simonovica. Simon nakon uvodnih par kola pruza zaista lose partije. Njegova minuzata od oko 26-27 minuta spala je na mizernih 13 minuta. Hopkins je usao u formu i igra fantasticno. I to je jedan od razloga zasto Simon presjedi skoro cijelu utakmicu. Jeste da je FMPu u Super Kupu postigao 17 poena, ali to je bila prva zvanicna utskmica, tako da ovdje ocekujem jos jednu blijedu partiju Simona.